Těšíme se na rok 2022!

Je konec roku a většina z nás bilancuje, co se za uplynulé měsíce podařilo, nepodařilo, co bylo super a co by mohlo být ten nadcházející rok lepší. Máte už plány na příští rok? Jsou v nich změny v bydlení či v interiéru? Chcete vědět, jaké jsou trendy pro rok 2022?

Za poslední téměř dva roky, od kdy vypukla korona, většina z nás tráví doma mnohem více času, než tomu bylo dříve. Domov nabyl většího významu, stal se útočištěm před pandemií a bezpečným místem k životu. Mnozí si museli přestavit svůj příbytek a „rozšířit“ ho io pracovní místo, odkud vykonávají svou práci. Více času se také tráví v kuchyni. Proto je přirozené, že si toto místo chceme zútulnit a investovat peníze i čas právě do zkrášlení svého domova.

Neutrální odstíny

Jedním z trendů pro nadcházející rok jsou neutrální odstíny. Ty si zamilují zejména nadšenci severského či skandinávského stylu. Velký význam zde sehrává bílá, šedá a zemité barvy v kombinaci s přírodními materiály jako je dřevo, kůže či kožešiny. Takto vykouzlíte minimalistický, střízlivý, ale zároveň nadčasový interiér. Velkou roli zde hraje inspirace přírodou, ale také ekologie a udržitelnost. O co jednodušší interiérové ​​zařízení, o to bohatší je uplatnění doplňků. „Severania milují různé svíčky, lampy, lucerny, deky, polštáře, různé jiné textilie, koberce a kožešiny, aby byl interiér byl útulný a hřejivý,“ říká Kateřina Vařechová, ředitelka společnosti Matějovský, tradiční české značky ložního povlečení a bytového textilu.

Ekologie a udržitelnost

Trendem posledních let, nejen v bydlení, ale v celkovém životním stylu, je ekologie a udržitelnost. Abychom zanechali život i dalším generacím, je třeba naučit se žít střídmě, zbytečně neplýtvat a dát věcem druhou šanci (nakupování přes bazary, burzy a podobně). V případě nových věcí se doporučuje investovat do kvalitních a nadčasových produktů, které nám vydrží mnoho let. Platí to i pro interiérové ​​textilie, jako je ložní prádlo. Zvolíte-li například kvalitní bambusové, vydrží vám mnoho let jako nové. „Hebký a jemný přírodní materiál ocení milovníci zdravého a kvalitního spánku. Hladké jednobarevné provedení okouzlí příznivce čistého designu. Díky benefitům bambusového vlákna vám bambusový satén poskytne komfort po celý rok,“ říká Kateřina Vařechová. Povlečení Luna z kolekce Matějovský dobře udržuje teplo a skvěle absorbuje vlhkost. Přirozený lesk ve spojení s téměř magickým odstínem vnese do každodennosti svěží noblesu.

Váš domov

Odborníci se shodují, že se trendy v interiérovém designu nemění každý rok, vždy je to na několik let. Přičemž se zohledňují i ​​rozdíly mezi jednotlivými zeměmi. Od designéra se však očekává, že navrhne něco jedinečného, ​​co zde ještě nebylo. Trendy v evropském interiérovém designu udávají Rusové a Ukrajinci, kteří se považují za špičku v tomto oboru.

- Reklama -PR články

Nejnovější články

Další články autora