Do Chorvatska autem? Minulost

Jadran byl léta destinací, do které jsme cestovali dlouhé hodiny autem, za poslední roky jsme se přesunuli do oblak a výrazně své cesty zkrátili a zejména ušetřili. Za prvních pět měsíců roku si zakoupilo letenky do Chorvatska o 25 procent více rekreantů než za celý rok 2019, největší zájem je o přímořský Zadar. Cestám ke slovenskému moři napomohla zejména nízkonákladová spojení – díky nim tak kompletní dovolenkový balík začíná na cenovce od přibližně 400 eur na osobu.

Chorvatsko patří mezi top destinace Slováků, výrazně roste i proti předpandemickému roku 2019.
Slovenské moře je rok co rok jednou z nejoblíbenějších destinací slovenských rekreantů, byly to však pandemické roky, které změnily způsob, jakým jsme do ní cestovali. Poslední dvě léta táhla poptávka po Chorvatsku sezónní linky dopravce AirExplore, které nabízely přímá spojení z Bratislavy a Košic.

Dnes jsou to nízkonákladoví dopravci, kteří nabízejí lety do většiny chorvatských destinací z nedaleké Vídně, ale i Bratislavy. Nízkonákladové letenky zlevnily i kompletní dovolenkové balíky v Chorvatsku – ty aktuálně začínají v nabídce cestovních kanceláří na cenovce pod 400 eur na osobu.

Nejoblíbenějšími destinacemi jsou ty přímořské v čele se Zadarem. Následuje Dubrovník a také Split, do kterého právě dva roky dozadu létali rekreanti iz Bratislavy. Zatímco autem taková cesta rekreantům trvá z Bratislavy přibližně osm hodin bez přestávky, letadlem se zkracuje na jednu hodinu.

Tirena Sunny Hotel 3*, Dubrovník
Dubrovník už pár let těží z úspěchu seriálu Hra o trůny – právě v tomto chorvatském městě se natáčelo hned několik scén, díky čemuž se těší velkému zájmu turistů. Rekreanti si dnes mohou pobyt na pět nocí v tomto přímořském městě vychutnat od necelých 410 eur na osobu. V ceně je zahrnuto ubytování ve tříhvězdičkovém hotelu, zpáteční let z Vídně a také letištní transfer a stravování formou snídaně.

Dubrovnik
ZaDar 4*, Zadar
Zadar je v roce 2022 top destinací slovenských rekreantů – nabízí krásné prostředí města a hned několik pláží označených Modrou vlajkou. Pobyt v Zadaru seženou rekreanti od necelých 500 eur na osobu. V ceně je zahrnuto ubytování na šest nocí, zpáteční letenka s odletem z Vídně, letištní transfer a také stravování formou snídaně.

Dioklecijan Hotel 4*, Split
Split je jedním z nejkrásnějších přímořských měst Chorvatska – nabízí krásné pláže, ale také přírodu v lesoparku Marjan. Dovolená ve Splitu začíná na cenovce od necelých 690 eur na osobu. V ceně je zahrnuto ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu na pět nocí, zpáteční letenka z Vídně, letištní transfer a také stravování formou snídaně a vstup do wellness centra.

Split
Grand Hotel View 4*, Brač
Brač je třetím největším ostrovem Chorvatska, který je proslaven zejména památkami a také bračským mramorem, který je zabudován například i do Bílého domu ve Washingtonu. Luxusní dovolená na ostrově Brač začíná na cenovce od necelých 1800 eur na osobu. V ceně je zahrnuto ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu na sedm nocí, stravování formou plné penze, letištní transfer a také zpáteční let z bratislavského letiště.

- Reklama -PR články

Nejnovější články

Další články autora