Světoznámé delfinárium, lunapark u moře… Dnes jsou pláže Oděsy zaminované a hoteliéři zničení

Ukrajina měla v kdysi prosperující turistický průmysl. Krajina má fascinující historii, úchvatnou architekturu a pestrou kulturu. Navíc lákala návštěvníky na nižší ceny než sousední Rusko či Bělorusko.

V roce 2008 Ukrajina přivítala kolem 30 milionů návštěvníků, ale po začátku konfliktu s Ruskem v roce 2014 na východě Ukrajiny tento počet začal klesat.

Odhaduje se, že v roce 2021 zemi navštívili jen 3 miliony turistů, o roce 2022, kdy začala válka, ani není třeba mluvit.

Je turismus mrtvý?
Oděsa, město, které se rozprostírá na břehu Oděského zálivu Černého moře, mívala přibližně 1 010 000 obyvatel. Je třetím největším městem na Ukrajině a zároveň největším přístavem Ukrajiny a největším městem na pobřeží Černého moře.

Oděsa kdysi bývala oblíbenou dovolenkovou destinací. Město je známé svou evropskou architekturou z 19. století – bílé budovy v secesním a neoklasicistním stylu – a písčitými plážemi – oba tyto prvky jsou přitom v zemi unikátní.

Díky svému jedinečnému kouzlu, slunečnímu podnebí, bohaté zeleni nekonečných parků, mílovým plážím a azurovému moři mnoho návštěvníků popisovalo město jako pohádkové.

Návštěvníky lákaly kromě zlatého pobřeží i četná sanatoria a minerální prameny, ale také tamní dynamický noční život, který kypěl od května do října.

- Reklama -PR články

Nejnovější články

Další články autora