Fotograf vám ukáže toskánské město krásnější než Pisa

Rád cestuje a své cesty rád zvěčňuje. Amatéři se starají o vybavení, profesionálové o peníze, mistři o světlo, já jen fotím, říká Ľudo Repáň. Jeho koníček se stal jeho vášní, proto vzniklo Ludophoto. Tak může všem ukázat, jak vidí svět on.

Tentokrát se Ľudo Repáň vydal do své oblíbené Itálie, na toulky kouzelným Toskánskem. Ukáže vám město, které mnoho lidí nezná, ale když si prohlédnete jeho fotky, zatoužíte tam jít na návštěvu také.

Lucca – město v krásném Toskánsku az mého pohledu bohužel přehlížené místo. Proč? Protože leží příliš blízko od slavnějších „sourozenců“ – jen 25 kilometrů od Pisy a 75 kilometrů od Florencie, kam většinou směřují kroky turistů.

Lucca – klid a historie
Za hradbami vás překvapí neuvěřitelná pohoda, spousta historie, kouzelných uliček, náměstí…

Chcete-li navštívit Toskánsko, určitě nevynechejte Luccu – město, které založili Etruskové, město kde v roce 56 před Kristem uzavřel Gaius Julius Caesar smlouvu s Pompeiem a Crassem, město, kde vládla Elisa Bonaparte – mladší sestra Napoleona a město, kde se narodil Giacomo Puccini , říká Ľudo Repáň.

„Když sem přijedete z Pisy tak jako já, Lucca vás prostě nadchne. Za hradbami vás překvapí neuvěřitelná pohoda, spousta historie, kouzelných uliček, náměstí a plno kaváren a restaurací, kde si můžete odpočinout a nasávat atmosféru města,“ popisuje.

Piazza dell’Anfiteatro je oválné náměstí, které dnes stojí na místě římského amfiteátru, a je obklopeno středověkými domy, ve kterých jsou kavárny a restaurace.

„Toto náměstí má neuvěřitelnou atmosféru, a proto určitě nevynechejte jeho návštěvu. Vždyť uvidíte sami na vlastní oči, že mluvím pravdu o síle tohoto místa,“ radí.

Určitě nepřehlédnete ani kostel San Michele in Foro stojící na místě starověkého římského fóra, dnes je to Piazza San Michele, ale velkolepost římského fóra tam zůstala do dnešních dnů.

Chrám je zasvěcen archandělu Michaelovi a jeho 4 metry vysoká socha je i na vrcholu fasády kostela a znázorňuje poražení draka.

- Reklama -PR články

Nejnovější články

Další články autora