Máte knihy, které leží bez povšimnutí ve vašich poličkách? Zde jsou skvělé tipy, jak je posunout dál

Nepotřebné knihy si mohou lidé mezi sebou vyměňovat, prodat dál či darovat různým institucím.


Co s knihami, které už nechcete?

Knížky lze vyměňovat, popřípadě prodávat ve specializovaných skupinách na sociálních sítích. „Výhodou je, že se můžete najednou zbavit i většího množství knih, které stačí nafotit a publikovat,“ uvedla ředitelka oddělení pro komunikaci z organizace odpovědnosti výrobců Envi-Pak Katarína Kretter.

Poukazuje také na knižní swapy, kde lze knihy vyměňovat osobně. Může se tam však donést limitované množství knih. Většinou je maximální počet knih určen organizátorům a následně si podle Krettera stejné množství knih mohou lidé odnést i domů.

Na sociálních sítích fungují různé skupiny, kde lze vyměňovat či darovat věci, které člověk nepotřebuje. „Výhodou těchto skupin bez specifikace je, že knížky můžete vyměnit za domácí džem, rámečky na fotky nebo cokoli jiného, ​​co právě potřebujete a sháníte,“ řekla Kretter. Dodala, že na internetu fungují také výkupci knih.

Young bearded man lying on wooden bench next to window and reading book while his dog lying next to him and napping

Dalším způsobem, jak se zbavit starých či nepotřebných knih, je zanést je do knižních budek. Nacházejí se v parcích či na náměstích. „V těchto budkách můžete v malém množství knihy nechat, ale také vzít si ty, které vás zaujmou,“ říká Kretter. Radí, aby lidé do budky vybírali knihy, které si ještě mohou najít čtenáře.

Pokud knihy doslouží, Kretter apeluje na jejich správné vytřídění. Je třeba z nich odstranit obal, stránky hodit do modrého kontejneru na papír a pevnou vazbu do směsného odpadu. „Knihy v měkké vazbě tam můžeme hodit celé,“ podotkla.

- Reklama -PR články

Nejnovější články

Další články autora