Nejlevnější Maledivy roku? Letní exotika je zárukou ušetřených peněz a prázdnějších pláží

Shoulder season dnes už není pro rekreanty neznámým pojmem – jde o, takříkajíc, mezisezónu mezi nízkou a vysokou sezónou vybraných destinací. Ta je tak zárukou, že na pláži potkají méně turistů, užijí si stále příjemné počasí a dovolená jich bude stát méně. Shoulder season exotiky nastává s příchodem evropského léta, nejlepším příkladem exotické destinace, která je dobrou volbou i během tohoto období, jsou exotické Maledivy.

Maledivy není třeba zavrhnout ani během léta, nabízí hned několik benefitů.
Shoulder season si svůj název nese podle počasí – zatímco v zimě nosíme svetry či bundy, v létě trička a tílka, na podzim a jaro je počasí proměnlivé, a tak si vybíráme oblečení, které nám překryje ramena (shoulders anglicky).

Poptávku momentálně podle dovolenkových specialistů Pelikána táhne Evropa v čele se Středomořím, přesto umí být pro někoho lákavou i exotika. Jednou z nejtypičtějších exotických destinací k návštěvě během letní sezóny jsou exotické Maledivy.

Léto je na Maledivách považováno za období dešťů a ano, skutečně během léta prší víc než například od října do dubna. Statisticky však během období dešťů na Maledivách napřší méně vody než například v Karibiku během období sucha, upozorňují dovolenkoví specialisté z Pelikán.sk s tím, že mimosezónní termín rozhodně exotické dovolené uškodit nemusí.

V kombinaci s nižšími cenami jde během léta o ideální dovolenou. U těchto destinací klesají během léta ceny letenek, hotelů, a tedy i kompletních dovolenkových balíků, které jsou samy o sobě výhodnějšími, samozřejmostí jsou také nižší ceny přímo v destinaci. Výjimkou je jedině období francouzských a italských školních prázdnin, které mívají vliv na dostupnost a cenu.

Další výhodou je méně turistů – na dovolenou do exotiky chodí během léta podstatně méně lidí, což dává možnost pro lepší poznávání destinace a také pro větší soukromí. To platí při Maledivách několikanásobně, jde o destinaci, která se proslavila konceptem jeden-hotel-jeden-ostrov, což z ní i během pandemie udělalo, takříkajíc, bezpečný přístav rekreantů.

Maledivy s létem přinášejí několik dodatečných aktivit – a to surfování či šnorchlování s migrujícími mantami. Během léta je na Maledivách také k vidění žraloka obrovského.

Minimální polopenze
Je několik věcí, na které je třeba si při výběru dovolené na Maledivách dát pozor, jednou z nich je stravování. Nejlepší volbou pro rekreanty, kteří dodatečně nechtějí nic řešit, je all inclusive.

Dovolenkoví specialisté však v tomto případě doporučují volit minimální stravování formou polopenze. Většina potravin musí být na Maledivy dopravena, což se odrazí na cenách v restauracích a barech.

Pozor je třeba si dávat i při výběru ubytování – zejména na lokálních ostrovech platí jiná pravidla, liší se charakter ubytování, možnosti stravování a zakázaným je alkohol či koupání v plavkách, potřebným je minimálně plavecké tričko.

Rekreantům vždy specialisté doporučují, aby si nechali poradit na základě jejich preferencí, ale i rozpočtu s tím, že cestovatelům umí poradit dodatečné aktivity, charakter resortu, ale i formu transferu.
ií či množství spor

- Reklama -PR články

Nejnovější články

Další články autora