Důvod, proč Johnny Depp vyhrál svůj soud nad Amber Heard: Porota mi vrátila život, těší se. Její se zastala Monica Lewinsky

Jeden z nejsledovanějších soudních procesů, který probíhal šest posledních týdnů ve Fairfaix, Virginia v USA dospěl ke svému konci. Porota rozhodla ve prospěch Johnnyho Deppa.

Americký herec Johnny Depp (58) vyhrál soud se svou bývalou manželkou Amber Heard (36), která by mu původně na základě výroku soudní poroty musela zaplatit 15 milionů dolarů, ale soudce nakonec snížil represivní odškodné na 350 tisíc a Amber tak musí v závěru zaplatit 10 350 000 dolarů za pomluvy v souvislosti s výroky o domácím násilí během jejich krátkého manželství.

Menší odškodné ve výši dvou milionů dolarů sedmičlenná porota přisoudila i samotné herečce Amber Heard, a to za urážlivé vyjádření ze strany Deppova právníka. Fotografie a silné momenty z prohlášení i soudu naleznete ve fotogalerii:

Proč herec vyhrál soud?
Právní experti The Post Wednesday hovoří o tom, že porota prostě Amber Heard nevěřila, že mluví pravdu, a nejvíce ji potopil křížový výslech. Proces trval 6 týdnů, slyšeli jsme výpovědi desítky svědků, včetně tělesných strážců, agentů, expertů, lékařů, přátel i příbuzných obou bývalých manželů, a nechyběly ani známé tváře jako Elon Musk, James Franco, Hunter S. Thompson, Winona Ryder, Zendaya, Marilyn Manson, Billy Bob Thornton, Paul Bettany, Keith Richards a z bývalek herce vypověděli Ellen Barkin i Kate Moss, podívejte se sestřih ve videu:

Oba hvězdní herci se během procesu snažili dokázat, že výroky druhé strany je poškodily a porota, ve které sedělo 5 mužů a 2 ženy nakonec po třech dnech dospěla k jednoznačnému rozhodnutí a všechny body uznaly ve prospěch Johnnyho Deppa, jediný bod, který byl uznán Amber Heard byl v souvislosti s právníkem Deppa – porota uznala, že Amber nepravdivě očernil tvrzením, že společně s přáteli udělala nepořádek v bytě, kde v té době manželé bydleli a poté přivolala policii.

Svůj příběh nedokázala udržet přímočaře
Co Amber tak přitížilo, že to vedlo k takovému rozsudku? Experti říkají jednoznačně o tom, že porotci ji zhodnotili jako nedověryhodnou, a v závěru byli přesvědčeni, že Amber Heard klame. Nejhůře vyšla z křížového výslechu, ale mnoho jejích dalších tvrzení se neshodovalo. I její chování podle nich působilo u soudu jako velmi neupřímné, emocionální, často se až přehnaně snažila přimlouvat přímo porotě.

Svůj příběh nedokázala udržet přímočaře a nakonec – podle právních expertů byly největší zbraní Deppových právníků nahrávky samotné Amber, které jí přitížily nejvíce, protože to byla její slova, která u soudu zazněla, byla autentická a nedala se napadnout. Nesmíme však zapomínat, že i sám herec přiznal během procesu několik zarážejících skutečností, zejména ohledně užívání drog a také jeho nadávky i důkazní nahrávky o tom, jak si přeje vidět svou exmanželku na druhém světě. Svědek Barkin ho popsal jako žárlivého muže, který neustále pil a do Amber měl hodit láhev.

- Reklama -PR články

Nejnovější články

Další články autora